2. a 3.kolo VC Uh.Hradiště

Vydáno dne 06. 07. 2003 (4661 x přečteno)

Velká cena okresu Uherské Hradiště má za sebou 3.kola. Minulou neděli 29.6.2003 v Dolním Němčí proběhlo 2.kolo, a tutu neděli 6. 7. 2003 v Částkově 3.kolo. V Dolním Němčí se soutěžilo na fobalovem hřišti, které bylo osazenou novým travnatým povrchem. V Částkově se běhalo rovněž na fotbalovém hřiši.

Dolní Němčí

• V Dolním Němčí nebyla soutěž nějak moc absazena, zůčastnilo se jí 16.družstev mužů a 5.družstev žen. V kategorii muži startovali s číslem dvě Mistřice a s rozdílným vystřikem o cca. 0.5sec daly čas 18.44(první terč 17.60sec). V tu dobu však ještě byli na startu další dobrá družstva. Pěkným útokem a časem 18.639 se předvedly Šarovy, dále Velký Ořechov dal dobrý pokus a pokořily čas Šarov o pouhých 0.003sec a časem 18.636 se usadili na průběžném druhém místě, to už v tu dobu na startu bylo jen poslední družstvo které mohlo zamýchat pořadím na předních místech a to družstvo z Kněžpole, sice startovalo v pozměněné sestavě ale pěkným útokem a časem 18.24sec vyhrálo tuto soutěž.
  • V Kategorii žen byly k vidění jen průměrné výkony. Zvítězily ženy z Mistřic, druhé skončily ženy  Dolního Němčí a třetí Staré Město.

Částkov

• Zde byla soutěž o něco víc obsazena než před týdnem v Dolním Němčí. V kategorii mužů závodilo 21.družstev a mezi ženami 13.družstev. Jako první se na startu představili domácí ale prostříkání 6sekund na levém proudu znamenalo s časem 24.80sec až 13.místo. Jako už tradičně z kraje startující Mistřice se  pěkným pokusem a výsledným časem 18.06sec  ujaly vedení. Dále byly k vidění pěkné pokusy kluků z Šarov 18.54sec, Petrova 18.87sec a po delší odmlce se obejvili i Bojkovice 18.90sec. Trochu smůly si vybralo družstvo Kněžpole, které urvalo plyn a s časem 20.16sec skončilo na celkovém 7.místě.
  • Kategorie žen byla tentokrát zajimavější a do i díky většímu počtu družstev. Časy byly opět vidět spíše jen průměrné ale i tak se bylo na co dívat. Na třetím místě skončily domací ženy Částkova s časem 22.57sec, druhé skončily ženy z Velkého Ořechova 21.37sec a na prvním místě se umístnily ženy Mistřic 21.11sec.

4.Kolo Velké ceny OSH Uherské Hradiště je na programu v neděli 13.7.2003 v Mistřicích.