Bookmark and Share

Nastal čas zazimovat hasičský materiál

Vydáno dne 21. 12. 2012 (2811 x přečteno)

Teplé letní dny už jsou dávno za námi a nám nezbývá než pomalu zazimovat hasičský materiál a trošku se poohlédnout za uplynulou sezonou roku 2012. V letošním ročníku měla opět VCUH stejného vítěze jak v letech minulých, ale určitě nebyla nezajímavá. U žen letos téměř ve všech soutěžích kralovalo jedno družstvo, které si tak po zásluze připsalo i vítězství v letošním seriálu závodů VCUH.


Tohle krátké a snad i výstižné shrnutí bych si dovolil začít u něžnějšího a snad i pohlednějšího pohlaví - a to kategorií žen. V letošním ročníku se do VCUH přihlásily pouze 3 družstva žen, což zůstalo za očekáváním, a to z důvodu otevření seriálu soutěží i pro mimo okresní družstva. Bohužel ale žádné družstva žen z jiných okresů si nechtěla poměřit síly s okresem UH. Hradiště, a tak se souboje o body odehrávaly jen mezi ženami z Jarošova, Kunovic a Salaše.

Mezi ženami v letošním ročníku kralovaly ženy ze Salaše, které nasbíraly 78 bodů, zúčastnily se 11 soutěží VCUH a dosáhly nejlepšího času 19,12sec na soutěži v Částkově. Nejlepšího času sezony ale dosáhly na závodě ZLPS ve Velkém Ořechově, který měl hodnotu 18,85sec. Druhé místo s 64 body patřilo ženám z Jarošova. Ženy Jarošova se v letošním ročníku VCUH zúčastnily 11 závodů a nejlepšího času 21,89sec dosáhly na závodě v Mistřicích. Třetí místo patřilo ženám z Kunovic, které v letošním ročníku nasbíraly 48 bodíku z 10 soutěží VCUH. Jejich nejlepší čas měl hodnotu 21,14sec a podařilo se ho dosáhnout na závodě v Kněžpoli.

Mezi muži letos o body a pořadí ve VCUH zápolilo celkem 12 družstev, z nichž jedno zastupovalo okres Zlín, a to hasiči ze Salaše.

Letos opět dominovali  hasiči z Vések. V letošním ročníku se jim podařilo posbírat 121 bodů, když nejlepšího času dosáhli na závodě v Tučapech a jeho hodnota byla 16,88sec. Druhé místo patřilo opět hasičům z Vések, tentokrát záložnímu B teamu, kluci za svým Áčkovým teamem zaostali o pouhé dva bodíky a tudíž 119 bodů stačilo na druhé místo ve VCUH. Nejlepší čas kluci předvedli také na závodě v Tučapech  a to v hodnotě 17,73sec. Třetí místo v ročníku 2012 VCUH putovalo do Kněžpole se 101 bodíky, kluci nejlepšího času dosáhli stejně jako oba předchozí teamy na závodě v Tučapech a měl hodnotu 17,74sec. Čtvrté místo putovalo v letošním roce do Mistřic. Mistřičtí si v letošním ročníku připsali pouze 80 bodů. Nejlepší čas si připsali na domácím závodě v Mistřicích a měl hodnotu 17,81sec. Nejlepší čas sezony měl ale hodnotu 16,83sec a byl dosažen na závodě ZLPS v Hřivínově Újezdu. Páté místo opět patřilo hasičům ze Salaše, v letošním roce kluci získali 74 bodů. Nejlepší požární útok měl hodnotu 18.03sec a byl docílen v Kunovicích. Šesté místo Hradčovice, 69 bodů, nejlepší čas 17,96sec v Drslavicích. Sedmé místo patřilo Jarošovu se 44 body a nejlepším časem 19,22sec z Drslavic. Nejlepší čas v sezoně měl ale hodnotu 19,19sec a byl dosažen na závode ZLPS na Velkém Ořechově. Osmé místo putovalo na zlínský Salaš s 39 bodíky, určitě bylo fajn, že aspoň jedno mimo okresní družstvo se pustilo do zápolení s teamy VCUH. Nejlepší čas si kluci připsali v Kněžpoli v hodnotě 18,88sec. Nejlepší čas sezony byl docílen na soutěži ZLPS v Hřivínově Újezdu a měl hodnotu 18,26sec.

9. Částkov B 29 bodů

10. Staré Město 22 bodů

11. Kunovice 14 bodů

12. Jalubí 6 bodůDalší články

Výsledky a články

    Skupiny článků