Bookmark and Share

Před posledním závodem.....

Vydáno dne 31. 08. 2011 (2595 x přečteno)

Velká cena Uh.Hradiště má před sebou už jen poslední závod, který se uskuteční 3.9.2011 na Salaši. Tak si ve stručnosti pojďme říct jak VC UH pro rok 2011 vypadá. Mezi muži se v celkové tabulce na prvním místě opět nebude měnit vítězný team. Kategorie žen pro rok 2011 pro malou účast nebyla otevřena a tak jen neoficiálně si vítězství připíšou ženy z Částkova.


Začneme ale hezky od konce průběžného pořadí.
 
15. místo Šumice 0 bodů
Ačkoliv se Šumice do VC UH 2011 přihlásily, tak neobjeli žádný závod.
 
14. místo Nivnice 3 body
Nivničtí se letos zúčastnili 4 závodů, kde vždy brali 1 bod za dokončený požární útok, bohužel 1bod byl odečten za neúčast na nástupu v Mistřicích.
 
13. místo Drslavice 6 bodů
2 závody = 6 bodů. Škoda, že toho kluci neobjeli víc, určitě by svou bodovou sbírku rozšířili.
 
12. místo Jarošov B 18 bodů
Jarošovské Béčko objelo téměř všechny závody VC, na Salaši budou mít ještě šanci si o místo v tabulce VC polepšit.
 
11. místo Tupesy 21 bodů
Bohužel časy kolem 21 - 22sec na lepší umístnění a víc bodíků nestačilo. O 11. místo ještě můžou přijít.
 
10. místo Vésky B 27 bodů
Béčkový team Vések se do VC zapojil až později. Škoda nevyrovnaných závodů. Na posledním závodě ve Starém Městě si připsali čas 18.31sec a  3. místo. Když se na Salaši „zadaří“,  ještě můžou poskočit o několik míst víš.
 
9. místo Jarošov 28 bodů
Jarošovští do sezony 2011 vyrukovali s novou technikou a vybavením, ale bohužel se jim podařilo zatím jen na jednom závodě stlačit čas pod 20sec., a nevyvarovali se bodových výpadků.
 
8. místo Bílovice 30 bodů
V podstatě to stejné jak Jarošov, časy kolem 20sec nezaručí velký bodový příděl. Když se k tomu přičte 3x bodový zisk 0, tak hold nic lepšího nejde očekávat.
 
7. místo Částkov B 36 bodů
Kluci předvedli, že umí taky zaběhnout už osmnáctkové časy, ale bohužel se jim to podařilo jen jedinkrát. Určitě nevýhoda, že neodběhali sezonu ve stejné sestavě.
 
6. místo Hradčovice 46 bodů
Překvapení VC, ambiciózní mladý team pod vedením zkušeného Franty Omelky. Kluci se bohužel nevyvarovali drobných zaváhání, které je připravili o boj o první pětku VC.
 
5. místo Salaš 59 bodů
Po senzačním loňském roce, kde se Salaš umístnil na 3. místě VC, letos kluci zaspali asi na vavřínech a nebylo to určitě z jejich strany ideální. Na posledním domácím závodě si určitě budou chtít zlepšit reputaci.
 
4. místo Kněžpole 71 bodů
Kněžpolští vstoupili do sezony v pozměněné sestavě a na začátek sezony neměli dodělán ani svůj nový stroj. Celou sezony se družstvo prezentovalo rozpačitými výkony. Nejlepší čas zaběhli v Tučapech 17.98 sec, ale bohužel  se pro kluky tento závod nestal odrazovým můstkem.
 
3. místo Částkov 95 bodů
Po loňském ročníku, kde do poslední chvíle bojovali o vítězství ve VC, se letos musí spokojit prozatímně se 3.místem. Klukům nevyšel 3. a 4.závod, na kterém brali jen bod za dokončený PÚ. Nebýt tohoto zaváhání, byl by boj na špici zajímavější.
 
2.místo Mistřice 106 bodů
Po nezdarech předchozích sezon se mistřičtí v roce 2011 představili v novém složení a s novou technikou. Tato změna byla klukům ku prospěchu a znamenala zapojení se do boje o příčky nejvyšší. Nebýt několika zaváhání a technického problému na závodě v Kněžpole (0 bodů), byl by bodový příděl ještě vyšší.
 
1.místo Vésky 126 bodů
Kluci vběhli do sezony ve stabilní formě. Prvně to vypadalo, že se bude svádět nelítostný boj s Mistřicemi o první místo. Vésky ale dokonale využili zaváhání mistřických a žádné drama a změnu na prvním místě v letošní VC UH nedovolili.
 
 
 
Neoficiální pořadí mezi ženami vypadá následovně:
 
4. místo Kunovice 31 bodů
Ve většině závodů braly holky 3. nebo 4.místo, takže se nedalo ani očekávat v konečné tabulce lepšího zisku.
 
3. místo Vésky 42 bodů
Ženám Vések se nepodařilo napodobit své mužské kolegy. Celou sezonu bylo vidět, že to holkám optimálně nefunguje.
 
2.místo Salaš 57 bodů
Holky ze Salaše přišly o možnost bojovat o první místo závodem ve Starém Městě, kde jejich nejrychlejší PÚ, ale musel být hodnocen jako nesplněn pro nesešroubované savice.
 
1.místo Částkov 70 bodů
Nejvyrovnanější výkony a zaváhání žen Salaše holky jasně nominovalo role leadra ženské kategorie.Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků