Výsledky a články

Vše rozhodnuto.....téměř.....

Další dva víkendy utekly jako voda, což pro nás znamená, že nás již čeká poslední závod VC OSH UH. Pojďme se ale podívat zpátky do historie a shrnout si dva poslední závody VC UH. A to ve Starém Městě a v Mařaticích.

Boj ve VCUH.......

Další soutěžní blok patřil závodům v Mistřicích, Kněžpoli, Ostrožské Lhotě a Hradčovicím. V letošním ročníku je v lize o dramatičnost postaráno, což nám dokázaly i proběhlé závody a do dalšího pokračování se máme na co těšit.

VC OSH UH je v plném proudu...

VC OSH UH má již v roce 2014 4 závody za sebou, a tak se pojďme poohlédnout, jak vlastně letošní ročník vypadá a probíhá. Do letošního zápolení o body do VC OSH UH se přihlásilo pouze 9 družstev mužů, což není kdoví jaký počet, ale popravdě se není čemu divit. A u žen bude letos zápolit mezi sebou o body 5 družstev.

Závěrečný boj.....

VC OSH UH 2013 dopsala v tomto ročníku poslední kapitolu dne 31. 8. 2013 na Salaši závěrečným kolem. Poslední měření sil ve VC UH 2013 si nenechalo ujít 18 družstev mužů a 5 družstev žen. Jak již je známo vítězové obou kategorií už byli známi a to mezi muži hasiči z Vések a u žen to byla děvčata z Hřivínova Újezdu. A tak nám v posledním závodě propukl boj jen o další umístění na stupních vítězů a o další celkové umístnění ve VCUH.

VC OSH UH zná vítěze, o další místa bude boj....

Předposlední závod VC UH pro rok 2013 byl naplánován na neděli 18. 8. 2013 do Starého Města. Závod nám určil vítěze VCUH pro rok 2013 v kategorii muži. A na poslední závod nám přichystal pořádné drama o druhé a třetí místo ve VCUH. Kategorie žen už také zná své vítězky, a tak se nám schyluje k zajímavému souboji o druhé a třetí místo. Ve Starém Městě v mužské kategorii si zajistili dubl hasiči z Vések  a  v kategorii žen se z vítězství radovala děvčata ze Salaše.

Vésky jedou.....Ženy Hřivínův Újezd vítězky VCUH

VC OSH UH nám pokročila o další dva závody a to o soutěž v Kněžpoli a noční Částkov. Obě tyto klání měly stejného vítěze, a to hasiče z Vések, kteří si tak budují dva závody před koncem VC UH náskok na prvním místě v tabulce. Mezi ženami je po těchto dvou závodech rozhodnuto o vítězkách VC OSH UH pro rok 2013.

O vítězi rozhodl až rozstřel.....

Slunečná neděle, nepříjemný protivítr a 29 družstev mužů a 9 družstev žen. Mezi muži pouze dva sedmnáctkové časy, ale pěkný rozstřel o vítězství v soutěži. Mezi ženami suverénní ženy z Hřivínova Újezdu. Tak by se dala shrnout soutěž v Mistřicích.

Mistřice do čela VCUH

Na 6. závod VCUH do Tučap se sjelo 20 družstev mužů a 8 družstev žen. Počasí přálo a tak bylo jen otázkou samotných družstev, co nám předvedou a jak se zase zamíchá VCUH.  V Tučapech se závodí na místním fotbalovém hřišti se základnou i náběhem na betonu a tratí poměrně hodně posunutou doprava. 

Křišťálový pohár pro Novou Dědinu

Po sobotních nočních závodech v Kněžpoli následovalo v neděli 7. 7. 2013 hasičské klání v Částkově, kde se zápolilo O Křišťálový pohár hejtmana Zlínského kraje. Soutěže se zúčastnilo 21 mužských družstev a krásný počet deseti družstev žen. Stabilní formu v letošním roce opět předvedli hasiči Vések „B"  a  u žen po sobotním výpadku ženy z Hřivínova Újezdu.

Po tmě nejlepší Vésky B

Sobotní večer s datem 6. 7. 2013 patřil nočním závodům v Kněžpoli. Poměřit své výkony za tmy přijelo 22 družstev mužů a 6 družstev žen. Hasičské zápolení za horších světelných podmínek se projevilo v množství drobných chyb snad u všech požárních útoků sobotní noci.

3.závod VCUH ve Véskách

Další zastávka VCUH, tentokrát již třetí, a tudíž poslední možnost přihlásit se do VC OSH Uh. Hradiště, byla naplánována na neděli s datem 27. 6. 2013 ve Véskách.  Jako vždy se soutěžilo v kategorii muži na zkrácené hadicové vedení na 2B a přijelo poměřit síly 16 družstev mužů a 4 družstva žen. Do VCUH se pro rok 2013 přihlásilo 13 družstev mužů a 4 družstva žen.

Drslavice plné chyb.......

V neděli 9. 6. 2013 se uskutečnilo druhé kolo VCUH v Drslavicích. V kategorii muži se zúčastnilo 17 družstev a v kategorii žen to byla pouze 4 družstva. Závodilo se na místním fotbalovém hřišti, které bylo trochu měkčí, ale jinak dobře připravené. Celou soutěž provázely chyby snad u všech soutěžních družstev. Jako jediný team, který předvedl pěkný požární útok, byli hasiči z Mistřína.

Rozpačité Kunovice

První soutěžní klání pro VCOSH Uherské Hradiště v roce 2013 jako obvykle obstaral závod v Kunovicích na Bělince, kde přijelo poměřit své schopnosti po zimním spánku 21 družstev mužů a 7 družstev žen. Bohužel podmínky na Bělince kvůli vznikající zástavbě nebyly ideální a trať v kategorii muži musela být o 2,5 m zkrácena a do toho se ještě přidaly drobné problémy s časomírou. V soutěži padl  jeden čas pod 17 sec a dalších pět družstev svůj čas stlačilo pod 18 sec. Ale vezmeme to pěkně popořadě a začněme u družstev, které nám výsledkovou listinu uzavřely.

Nastal čas zazimovat hasičský materiál

Teplé letní dny už jsou dávno za námi a nám nezbývá než pomalu zazimovat hasičský materiál a trošku se poohlédnout za uplynulou sezonou roku 2012. V letošním ročníku měla opět VCUH stejného vítěze jak v letech minulých, ale určitě nebyla nezajímavá. U žen letos téměř ve všech soutěžích kralovalo jedno družstvo, které si tak po zásluze připsalo i vítězství v letošním seriálu závodů VCUH.

Vítězný vstup do sezony pro Vésky

Jak již je tradicí, VCUH odstartovala 28.4.2012 v Kunovicích na Bělince. První letošní souboje s hadicemi, vodou a časem, si nenechalo ujít 17.družstev mužů a 3.družstva žen. Mezi muži se z vítězství radovaly Vésky, mezi ženami zástupkyně SDH Salaš.

Před posledním závodem.....

Velká cena Uh.Hradiště má před sebou už jen poslední závod, který se uskuteční 3.9.2011 na Salaši. Tak si ve stručnosti pojďme říct jak VC UH pro rok 2011 vypadá. Mezi muži se v celkové tabulce na prvním místě opět nebude měnit vítězný team. Kategorie žen pro rok 2011 pro malou účast nebyla otevřena a tak jen neoficiálně si vítězství připíšou ženy z Částkova.

Hejtmanský pohár z Částkova pro Vésky

O Křišťálový pohár hejtmana zlínského kraje měli hasiči útočit v neděli 3.července 2011, ale bohužel počasí tomuto datu nebylo nakloněno, a tak se závod uskutečnil o týden později 10. července v 9:30hod. Na tento odložený závod, kterému přálo nádherné slunné počasí přijelo 19 družstev mužů a 5 družstev žen. Odložený start soutěže přál hasičům z Vések, naopak přinesl nezdar mistřických…….

O tom že doma se nevyhrává rozhodly 4setiny

Neděle s datem 26.6.2011 patřila závodu o Putovní pohár starosty města UH.Hradiště, který se uskutečnil ve Véskách. Bojovat o tuto trofej na zkrácené trati na 2B dorazilo 19 družstev mužů a 5 družstev žen, domácí potvrdili nepsané pravidlo, že se doma nevyhrává.

Pohár do Vrbětic, body pro Mistřice

Nedělní odpoledne s datem 19.6.2011 patřilo třetímu závodu VC UH, který se konal v Mistřicích. Počasí sice vypadalo spíš aprílově, ale i tak se sjelo porovnat své síly na mistřickou rychlou trať 21 družstev mužů, 5 družstev žen a 1 družstvo dorostu.

Druhé kolo VC UH v Drslavicích

Po více než měsíční pauze se opět roztáčí kolotoč uherskohradišťské velké ceny požárního sportu. Velká cena pokračovala svým druhým kolem v Drslavicích. Závodů na tamním fotbalovém hřišti se zúčastnilo 16 družstev mužů a šest mančaftů žen.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 21  Stránka: 

01