Bookmark and Share

Vítězství pro ZLPS

Vydáno dne 08. 01. 2013 (3266 x přečteno)

Sobota s datem 5.1.2013 patřila zajímavému hokejovému kláni mezi VCUH a ZLPS. Toto utkaní se uskutečnilo v 10:30hod. na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Dle průběhu celého utkání bylo zřetelné že hasiči to nejen umí z hadicemi a veškerým hasičským  materiálem. Ale i brusle a hokejka jim nejsou cizí.


Průběh celého dne a sestavení jednotlivých teamů vám níže přiblíží dva mini články zástupce VCUH a ZLPS.

 

Z pohledu VCUH - autor Michal Janováč

Dne 5. Ledna 2013 v dopoledních hodinách se na zimním stadionu v Uherském Ostrohu uskutečnil hokejový zápas mezi týmy výběru Velké Ceny Uherského Hradiště a Zlínské Ligy Požárního Sportu. Tento nápad vznikl v hlavách hráčů VCUH Michala Janováče z SDH Salaš a Lukáše Martínka z SDH Staré Město pří rozmýšlení jak zpestřit požárnímu sportu zimní období. Přípravy na zápas nebyli vůbec jednoduché ale všichni byli překvapení, s jakým nadšením se do toho pustili oba týmy. Dohodnout se na termínu a místě konání bylo téměř bez problému. První největší problémy nastali při skládání soupisek týmů. Ze začátku se zdálo, že oba týmy budou mít ještě dostatek náhradníků. Bohužel, jak to většinou bývá, dva dny před zápasem hráči začali ubývat kvůli nemocem, zranění nebo nedostatku času. Na štěstí nikdo nic nevzdal a nějací náhradníci se přece jenom našli tak zápas se odehrál v počtu 14ti lidí na každé straně. Tým VCUH se skládal z těchto borců: Michal Janováč, Lukáš Martínek, Ladislav Švejcar, Miroslav Šesták, Zbyněk Kadlčík, Vít Majer, Jiří Vyoral, Jakub Vaculík, Matouš Paravan, Tomáš Daněk, Zdeněk Uherka, David Molák, Aleš Soukup a brankář Vít Bureš. Zápas probíhal v rychlém tempu a herní úroveň nebyla vůbec slabá přesto, že nejsme hokejisti ale hasiči. Od samého začátku měl navrch tým ZLPS, který zaskočil hradišťské borce třemi rychlými góly. Kluci z Velké Ceny se ale ničeho nezalekli, nevzdali se a během několika minut snížili na 2:3. Po té ovšem opět udeřil silný útok Zlína a časté chybování v obraně hradišťských vedlo ke skórování do domácí branky. Hráči VCUH se ale brzo taky dostali do útočného tempa a vytvořili si mnoho gólových šancí, ve kterých měli bohužel smůlu v koncovce a také často ztroskotali na skvěle chytajícím brankáři Zlínské ligy. V závěru utkání hrálo obrovskou roli zranění brankáře VCUH a další góly do jejich sítě. Konečný výsledek 6:12 ve prospěch ZLPS. Ovšem po zápase byli spokojení všichni účastníci na obou stranách. Zápas probíhal v poklidu, bez vyhrocených situací ale bohužel s jedním zraněním. To však nezkazilo nic na skvělé atmosféře celého utkání. Diváku však nepřišlo mnoho ale i tak to byla skvělá podívaná, skvělé zpestření zimní přípravy a také prohloubení přátelství Velké Ceny Uherského Hradiště a Zlínské Ligy Požárního sportu. Zápas to nebyl určitě poslední. Všichni se můžou těšit na odvetu, která se uskuteční zhruba za měsíc, tentokrát na zimním stadionu ve Zlíně.

 

 

Z pohledu ZLPS - autor Lukáš Struška

Dne 5. ledna 2013 se uskutečnilo přátelské, avšak nelítostné, hokejové utkání mezi výběrem Zlínské ligy požárního sportu a výběrem Velké ceny Uherského Hradiště. Toto klání se odehrálo na půdě hradišťského okresu a to v hokejové areně v Uherském Ostrohu. Oba celky se sjely na místo konání již hodinu před zápasem, aby se předešlo zbytečnému zdržování a zápas mohl včas začít. Před utkáním proběhlo v kabinách posilnění hráčů jontovými nápoji různého původu, následovalo krátké rozbruslení, porada s manažery obou týmů, kde se upřesnily pravidla, a utkání mohlo začít. I přes vlažný a opatrný začátek z obou stran se zlínským borcům podařilo dvakrát rychle skórovat a uklidnit tak své rozklepané hole. Každou minutu se v zápase přitvrzovalo a neustále se navyšovalo skóre na obou stranách. Zlínští hasiči však díky dvěma rychlým brankám na začátku drželi otěže celý zápas ve svých rukou a postupně rozdíl navyšovali až na konečných 6:12. Ovšem 3 branky padly až v závěru po zranění domácího brankaře, to ale nic nemění na tom, že si Zlín odvezl zaslouženou výhru. Na zápas se přišlo podívat hodně fanoušků z obou okresů a podařilo se jim vytvořit skvělou diváckou kulisu. Zlínští fanoušci dokonce hnali své hráče k vítězství ruční sirénou, která se rozezněla snad po každé akci na obou stranách. Oba celky se po zápase domluvily na odvetě, která by měla proběhnout kolem 16. února ve Zlíně.

sestava ZLPS:

 v brance Radek Valerián

obrana Tomáš Vilímek, Jan Chytil, Ondra Struška, Jiří Baďura

utoky: Ondřej Mrnuštík, Lukáš Gofroň, Ondřej Moštěk, Radim Zvonek, Lukáš Struška, David Sedlář, Vlastimil Žuja, Mira Müller, Jiří Borovec

  

Fotogaleri z toho klání můžete vidět zde